Gökçen Atalay Çerik

1974 doğumludur. Lisans eğitimini YTÜ/Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış, ardından 1 yıl UK/Londra’da dil eğitimi almıştır.

1997-2016 yılları arasında IBM Türkiye’de uzman, ekip lideri, ilk kademe ve orta kademe   yöneticilik (Ülke Satınalma Müdürü; Hizmetler Bölümü/ Pazarlama ve Operasyon Müdürü;  Hizmetler Bölümü/ Paylaşılan Hizmetler Bölüm Müdürü) sorumluluklarını yüklenmiştir. Satınalma, Operasyon, Pazarlama, Hizmet Yapılandırılması, Kaynak ve Sözleşme Yönetimi  alanlarında lokal ve uluslararası tecrübeye sahiptir.

Yaşam ve kariyer değişikliği kararı ile birlikte, 20 yıllık yöneticilik, transformasyon liderliği, süreç geliştirme ve uygulama, mentörlük ve mühendislik deneyimine, ICF onaylı Koçluk eğitimlerini ve lokal/uluslararası kişisel gelişim çalışmalarını eklemiştir. 

Biriktirdiklerini sosyal sorumluluk platformuna taşımak ve dünyaya güzel bir iz bırakma adına; “daima öğren, isteyenle paylaş” anlayışıyla çalışma ve eğitimlerine devam etmektedir.

Kognitif temele dayalı, global uygulamalar ve değerlendirmeleri koçluk yaklaşımına entegre etmiş olan Koç’umuzun gençlere ve yetişkinlere özel uzmanlık alanları:

  1. Eğitim ve Öğrenci Koçluğu
  2. Motivasyon&Başarı&Hedef Koçluğu
  3. Kariyer Koçluğu
  4. Yeni Liderler ve Lider Adaylarına özel Koçluk ve Mentörlük
  5. “ego sum qui sum = I am who I am” başlıklı <<Ben Neysem O’yum>> Semineri

“Hiç ol, çalışkan ol, üretken ol” yaşam felsefesidir.  İkinci bir yabancı dil olarak Sevgi Dili’ne devam eden Gökçen, evli ve bir erkek çocuk annesidir.